Loovuse õppetunnid vanasõnadest #1: pime kana leiab ka tera

Paljud leiutised ja avastused on tehtud juhuslikult või eksimuste tulemusel. Kindlasti on see nii ka tulevikus. Sa ei pane tähelegi, kuidas sa uusi ideid leiad. Leiad neid juhuslikult. Probleem on selles, et juhuste vahe võib olla ettearvamatu pikkusega ning pime kana võib hätta jääda.

Selle asemel, et lihtsalt oodata, nügi ennast ja kolleege veidike – looge võimalusi juhuste tekkimiseks. Riputage seinale loovuse postreid, sobrage mineviku edulugudes, otsides õpetlikke ivasid, kasutage loovust provotseerivaid mõtlemistehnikaid.

Loova töö võtmekoht ongi juhuste loomine. Sa pead suutma juhtida oma ideetootmise protsessi – lihtsalt öeldes pead suutma anda gaasi või pidurdada täpselt nii nagu keskkond hetkel nõuab.

Mida see vanasõna õpetab loovusest ehk mida saad kohe teha?

  1. Käivita hetkel aktuaalsetel teemadel ideekonkurss. Kampaania kestvus las olla 5–10 päeva ja hoolitse selle eest, et kõik saaksid osaleda. Anna tagasisidet. Kõigile.
  2. Tuletage meelde viimane vinge idee ja meenutage, kuidas see tekkis. Rääkige sellest kogemusest omavahel, vaadake, mida sellest õppida saate.

Kui kõik Su sõbrad saavad aru, mida Sa teed, siis see ei ole uudne

Jaga sõbrale postitust

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email