Loovuse õppetunnid vanasõnadest #2: julge pealehakkamine on pool võitu

Uuenduste tegemine sisaldab alati ka ebaõnnestumise riski. See on normaalne. Paljud asjad lähevadki pekki. Ka see on normaalne. Ära lase läbikukkumise hirmul kasvada suuremaks kui on uute ja erinevate asjade katsetamise soov. Poksijad ütlevad, et see, kes ainult kaitseb, ei võida kunagi knock-down’iga.

Üks esmapilgul kummaline idee, mis tundub alguses täiesti võimatu, muutub arusaadavamaks kui hakkad seda läbi töötama. Esimesed sammud teed üksi ja siis on raske, aga siis kui asi juba “jookseb”, tulevad ka teised appi. Inimesed liituvad ja tahavad toetada (või ka tulevasest edust osa saada) ning osaleda, kui oled trotsinud algset ebaõnnestumise hirmu.

Mida see vanasõna õpetab loovuse kohta ehk mida saad kohe teha?

  1. On sul mõni kolleeg, keda sa tõeliselt usaldad? Mine selle inimesega pikale lõunale ning räägi talle oma uuest projektiideest. Sellest kõige pöörasemast. Sul ju on “salajasi” projektiideid oma sahtlis?
  2. Broneeri oma kalendris lähima kuu jooksul üks päev selleks, et seda projekti edasi arendada. Tee seda kasvõi ainult selleks, et näha, mis sellest välja võiks tulla.

Kui kõik Su sõbrad saavad aru, mida Sa teed, siis see ei ole uudne

Jaga sõbrale postitust

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email