Loovuse õppetunnid vanasõnadest #3: harjumuse jõud on suur

Uusi harjumusi kujundada on väga raske, aju eelistab ikka vana ja turvalist tegutsemisviisi. Kohati isegi tundub, et neid asju, mida oled aastaid teinud ühtemoodi, ei saagi muuta. Lihtsalt ei saa. Muudatuste võimalikkuse endale teadvustamine on esimene samm tegelike muudatuste teel.

Loomulikult on meil vaja ka harjumusi ja rutiine – need loovad eeldused töö efektiivselt tegemiseks. Aga harjumused, mis on muutunud lõplikeks tõdedeks, on loovusele ja uute lahenduste leidmisele ohtlikud. Selle vältimiseks tasub ikka endalt aeg-ajalt küsida, et mida ja kuidas sa teed – see on nagu ajugümnastika, millest on kasu isegi siis, kui sa hetkel midagi ei muuda.

Mida saad kohe teha?

  1. Kas oled isegi vabal ajal harjumustest juhitud inimene? Käid samades kohtades ja liigud samu teid mööda? Sõida homme tööle mõõda uut teed. Tee oma sisseostud uues kaupluses. Osta ajakiri, mida sa pole kunagi enne ostnud ja loe kaanest kaaneni läbi. Ah et see võtab kõik aega? Jah, loomulikult. Aga kes sulle ütles, et uudseid ideid saab ajakuluta?
  2. Millised tegevusi teed tööl olles harjumusest? Tee nendest nimekiri. Kui järgmine kord nende tegevusteni jõuad, siis tee teisiti. Põhimõtteliselt teisiti. Ideepüüdjate postril on kirjas üle 20 küsimuse, mis suunavad Sind uusi ideid otsima.

Kui kõik Su sõbrad saavad aru, mida Sa teed, siis see ei ole uudne

Jaga sõbrale postitust

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email