Edasilükkamine kontoris või kodukontoris – kuidas eesmärk saavutada?

Edasilükkamine kontoris või kodukontoris - kuidas eesmärk saavutada? 1

Kauges tulevikus oleva tähtaja jaoks täna tegutsema hakkamine on enamike jaoks paras pähkel – aega ju on. Kuidas seda edasilükkamist murda ja olla parem asjade elluviija?

Psühholoogid, kes uurivad elluviimist ja edasilükkamist, ütlevad, et enamus inimeste minapilt sisaldab kahte "mind" - tänane mina ja homne mina. Ja loomulikult on tänane mina olulisem. See väljendub hästi näiteks säästmises - miks säästa tuleviku jaoks, kui saaksin täna osta selle uue vidina või need kihvtid kingad, küsib enamus ja teab vastust.

See uuring aga annab nipi, kuidas "sundida" ennast ka tuleviku vajaduste nimel täna pingutama – kaugel olevatest tähtaegadest tuleb mõelda päevades, mitte kuudes või aastates, siis vähendad edasilükkamise tõenäosust ning alustad tööga varem. Selles uuringus toob Dr. Daphna Oyserman (California ülikool) välja, et kui näiteks katsealustel paluti hakata raha säästma vastsündinud lapse ülikooli õppemaksu jaoks, siis need, kelle laps läheb ülikooli 6570 päeva pärast, olid valmis säästma hakkama neli korda varem kui need, kelle laps läheb ülikooli 18 aasta pärast.

Niisiis - mitme päeva pärast Su pikaajalise eesmärgi tähtaeg on?

Edasilükkamine on tegelikult inimlik – kõik teevad seda vahel. Mõnikord see ongi vajalik, sest juba vanarahvas teadis, et aeg annab arutust. Kunst on aru saada, millal see on kasulik (ehk oodates lähevad lahendused paremaks) ja millal ettekääne tegutsemise vältimiseks.

Edasilükkamine kontoris või kodukontoris - kuidas eesmärk saavutada? 2

Kui Sinus on natukene eneseirooniat, siis meeldib Sulle kindlasti meie Edasilükkamise poster, kuhu panime kirja üle 20 edasilükkamise ettekäände just selleks, et saaksid vahet teha kasulikul ja kahjulikul edasilükkamisel. See poster aitab Sul läbi näha, kui keegi (eriti tähelepanelik ja kahtlustav ole iseenda suhtes) hakkab keerutama ja ettekäändeid otsima.

Riputa seinale, töölaua juurde!

Kui kõik Su sõbrad saavad aru, mida Sa teed, siis see ei ole uudne

Jaga sõbrale postitust

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email