TASUTA: esimene peatükk raamatust "Tõhus teisiti tegemine"


Email again:

5 põhjust, kuidas see raamat sind ja sinu meeskonda aitab

„Mis paganama loov!? Ma olen ratsionaalne inimene ja äri on ka ratsionaalne,” mõtled Sa nüüd võib-olla.

Sul on õigus nii mõelda. Absoluutselt.

Aga meie arvame teisiti. Luba, me põhjendame!

  1. Esiteks – ratsionaalset inimest ei ole olemas. Loe kasvõi nobelist Kahnemanni!
  2. Teisest küljest võib Sul isegi õigus olla – enamik meist ei ole väga loovad, sest keskmine aju on väga hea olukordade ja mustrite äratundja, suhteliselt hea asjade meeles pidaja, aga nigel uute lahenduste leidja.
  3. Kolmandaks peab ütlema, et väga palju sõltub ikkagi Sinust endast. Kas tead selliseid loovuse suurkujusid nagu Albert Einstein, Bob Dylan, Richard Branson, Ted Turner ja Alfred Hitchcock? Erinevate uuringute põhjal olid need inimesed küll erilised ja silmapaistvad, aga nende edu seisnes selles, et nad võtsid mõtlemiseks aega.

Just seda – aeg-ajalt peatuda ja tulla välja oma harjumuspärastest mõttemustritest – aitabki käesolev raamat teha.


Mis paganama loov!? Ma olen ratsionaalne inimene ja äri on ka ratsionaalne!

Kuidas seda raamatut kasutada?

Aju vajab vaatenurga vahetamiseks „tagant torkimist“. Just sellepärast on siit edasi jagatud raamat neljaks osaks – Vaatleja, Leiutaja, Uurija ja Elluviija. Need on etapid, mida igal ajurünnakul läbima peaksite. Igal rollil on oma sisu ja eesmärk ning need peatükid avavad rolli olemust ja pakuvad iga rolli tulemuslikuks läbimiseks tehnikaid ja inspireerivaid lugusid koos viidetega teadusuuringutele. Teiste sõnadega, mõtlemisainet jätkub.

Tee nii:

  1. Lae alla raamatu esimene peatükk.
  2. Võta selle lugemise kõrvale kaks asja:
    • aktuaalne äriline väljakutse, millega tegeled – saad raamatu esimest peatükki lugedes selle väljakutse selgemaks mõelda;
    • pliiats ja paber – tee vahepeal pause ja kritselda mõtteid, ideid ja visandeid. See aitab ideede leidmisele rohkem kaasa, kui suudad praegu ette kujutada.