TASUTA: Näppamise neljapäeva lõuend


Email again:


Näppamise neljapäeva lõuend on töövahend, et suunata Sinu meeskond otsima ideid teistest valdkondadest ning neid oma valdkonna jaoks sobivaks “tõlkima”.

Miks selline nimi? Sest seda ei ole mõtet teha üks kord – siis pole sellest lihtsalt kasu. Sellest peaksite kujundama oma meeskonna uue harjumuse. Miks mitte näiteks iga kuu viimasel neljapäeval võtta näppamise koosoleku jaoks paare tundi ja süveneda uuenduste otsimisesse?

Tee nii:

  1. Laadige lõuend alla siit
  2. Defineerige lahendatav probleem.
  3. Jagage igale inimesele “Näppamise neljapäeva lõuend” ja paluge neil enne koosolekut täita esimene tulp “Kodune töö”. Igaüks peaks sinna leidma näppamisväärseid ideid kolmest kohast – otseste konkurentide juurest, teistest ärivaldkondadest ja teistest eluvaldkondadest.
  4. Koosolekul arutage kõik need laenatud näited läbi ja proovige leida viise, kuidas leitud lahendusi oma valdkonnas kasutada ning defineerige kindlasti ka põhjendus, miks võiksite neid kasutada. Pange need asjad kirja teise tulpa.
  5. Muudke sellised arutelud regulaarseks – näiteks korraldage iga kuu esimesel neljapäeval Näppamise neljapäev – kõik valmistuksid selleks päevaks pätsamisväärseid ideid otsides ning sellel päeval toimuks punktis 3 kirjeldatud koosolek, kus tehakse ka otsuseid ja algatakse parimate ideed elluviimise projekte.