POSTRID, MIS TEEVAD lahenduste leidmise TÕHUSAMAKS

Sa ju tead, et vingete ideede leidmine algab probleemi defineerimisest?

Kas oled vahel mõelnud, kuidas vinged ideed tekivad ning uued edulood sünnivad? Lambist? Njäkää.
Tegelikult tuleb eduloo käivitamiseks teadlikult või alateadlikult läbida neli sammu. Panime need sammud Sinu jaoks neljale postrile.Vaatleja

Voltaire soovitas: „Hinda inimest tema küsimuste, mitte vastuste alusel.”

Vaatleja roll aitabki Sul õigeid küsimusi sõnastada.
Vaatleja jaoks ei ole hea põhjendus „nii on alati tehtud” – talle meeldib seniseid praktikaid kahtluse alla seada. Ta käib avatud silmadega ringi ja märkab probleeme ja võimalusi. Millise väljakutse me peaks valima? Mis seda probleemi põhjustab? Miks selle lahendamine peaks MEID erutama? Ja kõige selle juures küsib ta kogu aeg endalt ja teistelt, et miks me nii arvame nagu me arvame – kas oleme probleemi valideerinud s.t. rääkinud või jälginud neid, keda see probleem igapäevaselt mõjutab. Kui viimast ei ole tehtud, siis ta kangekaelselt nõuab, et seda tehtaks enne järgmise sammu juurde minemist.
Vaatleja poster sisaldab rolli kirjeldust ning just neid küsimusi, millele oma ajurünnaku käigus selles konkreetses rollis olles vastama peate. Ikka selleks, et tuleks parimad ideed ja algaks uus edulugu.
Vaatleja annab Sulle juhised, et saaksid paika, mis on täpne probleem, mida on vaja lahendada. Meie üle 15 aasta pikkune kogemus ütleb, et see etapp mõjutab ajurünnaku tulemuse kvaliteeti rohkem kui ükskõik milline teine etapp. 

Osta Vaatleja poster siit

Leiutaja

Sigmund Freud ütles, et kui inspiratsioon ei tule tema juurde, läheb ta sellele poolele teele vastu.

Hea mõte! Leiutaja plakat näitab Sulle kuhu minna, kui tahad sigmundfreudilikult inspiratsioonile vastu minna.
Leiutaja kohta oleks vanaema öelnud, et sellel lapsel pea ikka lõikab. Ta näeb kogu aeg võimalusi ning tal on sada lahendust. Või oli neid nüüd veel rohkem? Osad nendest tunduvad küll paremad ja teised kehvemad, aga see ei paista teda häirivat – ta muudkui pakub välja uusi ja uusi. Kui keegi hakkab kritiseerima, siis ta ütleb, et ole hea mees ja ära tüüta mind nende juttudega – see on Uurija teema. Enesekindel tüüp.
Leiutaja poster sisaldab rolli kirjeldust ning just neid küsimusi, millele oma ajurünnaku käigus selles konkreetses rollis olles vastama peate. Ikka selleks, et tuleks parimad ideed ja algaks uus edulugu.
Leiutaja aitab Sul leida suure hulga uusi ideid. Küsimused on suunatud sellele, et suunata Sind ideid otsima sealt, kust sa muidu ei otsiks.

Osta Leiutaja poster siit

Uurija

„Suurim oht meie kõigi jaoks ei ole mitte see, et püüdleme liiga kõrgele ja ei saavuta eesmärke, vaid et püüdleme liiga madalale ja saavutame,” ütles Michelangelo.

Uurija rolli poster aitabki Sul vältida valede ideede valimist, vältida neid liiga madalale sihtivaid ideid. Aitab vinti juurde keerata.
Uurija on pragmaatik – ta oskab iga idee potentsiaali näha. Ta ei hinda mitte toorideed, vaid mõtleb, mis sellest tulla võiks. Seejuures on temas kaks vastandlikku omadust – ta oskab arvestada piirangutega, mida reaalne maailm pakub, kuid ta usub ka siiralt piiride nihutamise vajalikkusesse. Seetõttu ta valib teostamiseks ideed, mis ei lase vanamoodi edasi „tiksuda”, vaid sunnivad pingutama. Ja see on imeline, mida meeskonnad siis on suutelised saavutama!
Uurija poster sisaldab rolli kirjeldust ning just neid küsimusi, millele oma ajurünnaku käigus selles konkreetses rollis olles vastama peate. Ikka selleks, et tuleks parimad ideed ja algaks uus edulugu.
Uurija aitab Sul leida, millised ideed on parimad ning südamerahuga need teised kõrvale jätta.

Osta Uurija poster siit

Elluviija

Victor Hugo on öelnud: „Üks asi on tugevam kui kõik maailma sõjaväed kokku – idee, mille aeg on saabunud.”

See poster – Elluviija poster – aitab Sul neid ideid, mille aeg on saabunud, tõhusalt ellu viia.
Elluviija on ilmselt Vaatleja onupoeg – ka talle meeldib kogu aeg endalt ja teistelt uurida, et miks me nii arvame nagu me arvame? Kas oleme enne idee elluviimisesse olulise aja ja raha investeerimist seda valideerinud s.t. uurinud nende arvamust ja käitumist, keda see probleem igapäevaselt mõjutab ning kes peaksid seda lahendust kasutama hakkama? Ideede elluviimise juures näeb alati võimalusi, kuidas neid väikselt skaalal testida ning seega läbikukkumise riski vähendada. Mõned Uurija poolt välja valitud ideed laseb ta seetõttu ka allavett.
Elluviija poster sisaldab rolli kirjeldust ning just neid küsimusi, millele oma ajurünnaku käigus selles konkreetses rollis olles vastama peate. Ikka selleks, et tuleks parimad ideed ja algaks uus edulugu.
Elluviija postril on Sinu jaoks kirjas juhised suurendamaks ellu viimise ja edu saavutamise tõenäosust.

Osta Elluviija poster siit


Neli postrit kokku on vahva tervik, aga ka igaüks eraldi on väärtuslik meelespea. Sobib suurepäraselt nii enda kontori seinale kui ka ärikingituseks.

Osta kõik neli postrit korraga siitVaatleja poster

Leiutaja poster

Uurija poster

Elluviija poster

Komplekt "Neli rolli neljal postril"