Nõuanne #3: mida teha kliendikogemuse parandamiseks

Endine SAS juht Jan Carlsson imestas kord ühes Indoneesia hotellis viibimise ajal personali suure teenindustahte ja efektiivse töökorralduse üle. Palju reisinud inimesena sai ta aru, et selles hotellis on teenindus peajagu üle enamustest konkurentidest.
Loe lisaks

Nõuanne #2: kust leida uusi ideid

Ühel pokkeriõhtul märkas matemaatik John Forbes Nash, et pokkerimäng on olemuslikult sarnane komplekssete makroökonoomiliste probleemidega, millega ta tööl tegeles – igal mängijal on isiklikud huvid, kuid see, kas ta võidab või kaotab ning mis järjekorras ta oma kaarte mängib, sõltub suurel määral ka kaasmängijate tegevusest. Nash avastas, et lahendatavad probleemid on kahes nii erinevas valdkonnas sarnaste mustritega – kõigil majanduses osalejatel on poolik informatsioon ning igaühe käekäik sõltub muuhulgas suurel määral ka sellest, kuidas teised oma "kaarte mängivad".
Loe lisaks

Nõuanne #1: mida teha, kui idee kohtab meeskonnas vastuseisu?

Uued ideed on kõige haavatavamad oma sünnihetkel – idee võib tappa suletud meel, üks hooletu õlakehitus või naerupahvak. Isegi vaikus. "Mind ärritab, kui mulle öeldakse, kuidas asjad on alati olnud. Trotsin eelnenut, sest ma ei saa endale lubada luksust olla suletud meeltega," ütles USA Punase Risti asutaja Clara Barton rohkem kui 100 aastat tagasi. Enamust meist aga kohtab iga päev suletud meeltega inimesi – muudatus nõuab mugavustsoonist välja tulemist ja inimesed ei suuda või taha seda teps mitte alati teha. Jätame kõrvale need, kes põhimõtteliselt on alati kõigele vastu, sest . . . oot, miks nad ikka veel üldse su meeskonnas on?

Loe lisaks