Nõuanne #1: mida teha, kui idee kohtab meeskonnas vastuseisu?

Uued ideed on kõige haavatavamad oma sünnihetkel – idee võib tappa suletud meel, üks hooletu õlakehitus või naerupahvak. Isegi vaikus. "Mind ärritab, kui mulle öeldakse, kuidas asjad on alati olnud. Trotsin eelnenut, sest ma ei saa endale lubada luksust olla suletud meeltega," ütles USA Punase Risti asutaja Clara Barton rohkem kui 100 aastat tagasi. Enamust meist aga kohtab iga päev suletud meeltega inimesi – muudatus nõuab mugavustsoonist välja tulemist ja inimesed ei suuda või taha seda teps mitte alati teha. Jätame kõrvale need, kes põhimõtteliselt on alati kõigele vastu, sest . . . oot, miks nad ikka veel üldse su meeskonnas on?


Tegelikult on inimesed head ning nad ei ole enamasti põhimõttelised uuendustele vastusõdijad. Hetkelisi vastuseisu põhjuseid võib olla erinevaid – mõni ei saa veel Sinu ideest aru, teisel on raske päev selja taga ja mis seal salata, lihtsalt on "kopp ees" ning enam ei jaksa uuendustele mõelda. Muuseas, alateadlikult jõuame sellesse seisundisse varem kui teadlikult. Esiteks katsu uuendustest rääkida ennelõunal – siis on inimesed värskemad. Teine nipp – enamasti vajavad sellised inimesed lihtsalt väikest müksamist, nad ei pruukinud isegi veel aru saada, et nad just millelegi vastu olid. See on inimlik. Müksa neid. Visuaalselt. Las ta laseb meie humoorikast Ideetapjate postrist pilgu üle – see väike iroonia lööb pilgu selgemaks.

"Mind ärritab, kui mulle öeldakse, kuidas asjad on alati olnud. Trotsin eelnenut, sest ma ei saa endale lubada luksust olla suletud meeltega,"  / Clara Barton


Korjasime need postril olevad ideetapjad kokku 2012 aastal, disainisime ja jagasime. See läks viraalseks – seda laeti alla üle 2000 korra. Hangi see enda kontorisse e-poest!


Eelmine
Henry Heimlich uudsusest
Järgmine
Nõuanne #2: kust leida uusi ideid

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again:
EST